7 лютого 2024 р. відбувся міжнародний ознайомчий вебінар, який зібрав по три десятки українських та німецьких компаній – виробників.
Спільно з Асоціацією «Укрлегпром» співорганізаторами заходу були
- Gesamtmasche (Генеральна асоціація німецької трикотажної промисловості, Штутгарт, Німеччина). https://www.gesamtmasche.de/
- Germany Trade & Invest (GTAI) – агентство економічного розвитку ФРН. https://www.gtai.de/en/invest
- Німецько-Українська промислово-торговельна палата (AHK Ukraine). https://ukraine.ahk.de/ua/
- Європейсько-Українська Текстильна Ініціатива (EUTI), ініційована EURATEX, та покликана заохотити європейських виробників тісніше співпрацювати з українськими партнерами.
Програма вебінару була присвячена висвітленню можливостей для розвитку двосторонньої торгівлі, виробництва та інвестицій, налагодження нових В2В контактів.
Крім важливих ключових цифр про Сектор, також було поінформовано про рамкові умови для торгівлі та інвестицій, а також можливості фінансування для інвесторів.
У ході Вебінару виступили :
1. Сільвія Юнгбауер, GESAMTMASCHE та Тетяна Ізовіт, УКРЛЕГПРОМ з Вітальним словом.
2. EUTI – про що йдеться, Пауло Сандрі, очільник Робочої Групи з торгівлі та промисловостіі у EURATEX, Брюссель.
Текстильна ініціатива ЄС-Україна (EUTI) підтримує виробників у ЄС та Україні у налагодженні або розширенні торгово-виробничих партнерств.
П.Сандрі зокрема, звернув увагу на оновлені можливості використання діагональної кумуляції походження товарів ПАН-Євро-Мед для нарощування українсько-європейської співпраці у ланцюгах доданої вартості.
3. Фінансування та хеджування інвестицій та експорту, Ганс-Юрген Віттманн, старший менеджер в Україні, Німеччина Trade & Invest, Берлін.
Г.Юрген зосередив акценти на доступних джерелах фінансових інвестицій в Україну, їх гарантійному забезпеченні та стимулюванні експорту.
/Презентація додається/
NEU_GTAI_prezent
4. Текстиль та одяг в Україні: галузевий ландшафт та SWOT, Тетяна Ізовіт, президент УКРЛЕГПРОМ, Київ
Німеччина – лідер за обсягами імпорту з України текстилю та одягу. Протягом багатьох років німецькі виробники співпрацюють з компаніями-партнерами в Україні. Угода про вільну торгівлю з Європейським Союзом сприяла торгівлі і нарощуванню контрактного виробництва з 2016 року.
Російське вторгнення завдало серйозного удару цьому співробітництву. Руйнування економіки та інфраструктури величезні, що похитнуло довіру до надійності українських партнерів, та призвело до скорочення розміщення замовлень, і віповідно, спаду експортноїго потенціалу у минулому році.
Тож наша місія – запевнити європейськихх партнерів, що країна не припиняла, та продовжує працювати і вже починає відбудовуватися. З початку 2023 року ВВП зростає проти попереднього року.
Незважаючи на війну, 80 відсотків українських підприємств легкої промисловості продовжують працювати та виробляють продукцію. Наш вебінар інформує про поточні умови та перспективи співпраці в текстильному секторі.
5. Про Бізнес-факти двосторонньої співпраці та підтримку бізнесу розповіли Тетяна Слюсарчук /Наталія Грищенко, Rebuild Ukraine, AHK Kiev.
/Презентація додається/
AHK Ukraine - prezent
6. Безмитна торгівля текстилем ЄС-Україна, Сільвія Юнгбауер, GESAMTMASCHE.
/Презентація додається/
Gesam_Ger_Association prez
Також наживо для німецької аудиторії під час вебінару відбулися презентації 5-ти компаній українських виробників, а саме:
- OLTEKS LLC, Olha Satdinova
- PJSK “Production and Commercial firm “LESYA”, Tetiana Riaboshapko
- EDELVIKA PJSC, Olha Kasian
- TK-DOMASHNIY TEKSTYL, LLC, Ganna Nechaieva
- POLYCORP, LLC, Dmytro Klimentiev
Крім того, Асоціація «Укрлегпром» попередньо направила німецькій Асоціації Gesamtmasche усі англомовні презентації та відео, що надійшли для вебінару – для ознайомлення і поширення серед зацікавлених у співпраці німецьких підприємців.
Запис Вебінару можливо переглянути, скориставшись лінком : https://drive.google.com/file/d/1HFDLaQKvTn55mNpax79OYLyaboAT7PsP/view?usp=drive_link
Асоціаціями домовлено про сприяння у налагодженні подальших #В2В контактів між підприємцями обох країн.