15 серпня відбувся освітній семінар для підприємств Укрлегпрому «Торговий факторинг для підприємств та отримання фінансування відразу по факту поставки».
Під час заходу, представники Міжнародної фінансової корпорації IFC та банку «ПУМБ» розповіли про модель застосування торгового факторингу для потреб підприємств, що беруть участь у публічних закупівлях.
Як відомо, торговий факторинг це вже усталена модель надання фінансування виробникам, постачальникам та підрядникам, які реалізують продукцію/товари, та надають послуги на умовах відстрочення платежу від замовників. В даному випадку, банк фінансує наявну дебіторську заборгованість постачальника/підрядника відразу по факту поставки/надання послуги. Тобто ця тема є цікавою та актуальною.
Тарас Товстопят, консультант Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка є однією з організацій Групи Світового банку та найбільшою установою в галузі глобального розвитку, яка працює виключно з приватним сектором країн, що розвиваються розповів учасникам про світову та вітчизняну практику застосування факторингу в публічних закупівлях. Висвітлено основні позиційні пункти, користь застосування та ризики для підприємств. Цікавою також була інформації про перспективні плани цифровізації факторингу через платформу ABF.
230814 ABF Prozorro_for_SMEs
Також спеціально для гравців Прозорро, IFC підготувало інструкцію для підприємств, що планують використати торговий факторинг:
Уповноважені представники банку ПУМБ Бельдинська Ірина та Санівська Ірина розповіли про деталі факторингового фінансування для підприємств від банку «ПУМБ». Спеціалісти надали інформацію про регрес постачальника, переваги факторингу для постачальника, схему роботи по факторингу, умови фінансування та перелік необхідних документів. З презентацією банку можна ознайомитися нижче.
ПУМБ_Укрлегпром
Ще, для формування власної думки щодо доцільності використання торгового факторингу пропонуємо ознайомитися з позицією Мінекономіки на згадану тему:
Лист Мінекономіки № 3323-04_12604-06 від 23.03.2023