В Україні до початку російської агресії 24 лютого 2022 р. було понад 2,5 тис. підприємств у легкій промисловості з понад 130 тис. працівників: це-текстильні підприємства, що виробляють трикотажні полотна, тканини, ковдри, пледи, килими, неткані матеріали, штучне хутро, а також підприємства з виробництва шкіри, взуття та аксесуарів до одягу.
Як Вам відомо, наразі, перед галуззю постало безліч непростих викликів у зв’язку з російською агресією.
З перших днів військової агресії російської федерації Асоціація «Укрлегпром» працює з підприємствами галузі та Урядом для кращого забезпечення процесу виробництва речового майна для Збройних Сил України.
Прийнято ряд Урядових рішень для кращого забезпечення процесу виробництва критичною імпортною сировиною – насамперед це сировина для виробництва продукції для потреб Збройних Сил України, серед них – шкірсировина для виробництва берців.
Зараз виробники стикнулися із ситуацією в яків вбачається необхідність блокування поставок товарів, пов’язаних із забезпеченням армії країни-агресора. У зв’язку з цим, Укрлегпром ініціював звернення до Європейської та Світової спільноти щодо:
- Блокування поставок до російської федерації та республіки білорусь технологічного обладнання, хімічних матеріалів для виробництва шкіри та комплектуючих для виробництва взуття (у т.ч. берців) відповідно до кодів ТН ЗЕД Митного тарифу України (гармонізований з ЄС);
- Включення до санкційного переліку переліку підприємств російської федерації та білорусі.
Зазначений галузевий крок посилить роботу МЗС України, аби зупинити криваву агресію.
Ми можемо спостерігати на власному досвіді, що наявність комфортної воєнно-польової форми та взуття значно підвищує бойову перевагу над ворожими військовими. Адже є непоодинокі випадки заволодіння форменим одягом, взуттям та навіть білизною українських бійців через їх високу якість і ергономічність.