16 серпня 2023 р. відбулася ознайомча зустріч з Паулом Родрігесом та його командою, що відповідають за керівництво фундації технічної допомоги RECONOMY швейцарської незалежної організації Helvetas, що базується в Швейцарії і має дочірні організації в Німеччині та США з Асоціацією «Укрлегпром» та заступником міністра економіки Надією Бігун.
Загалом, Helvetas підтримує гуманітарні цілі майже у 40 країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою в Африці, Азії, Латинській Америці та Східній Європі.
Helvetas постійно вирішує глобальні проблеми на різних рівнях реалізуючи проєкти на місцях, надаючи консультації експертів та виступаючи за створення сприятливих рамкових умов на користь населення. Організація дотримується багатостороннього підходу, пов’язуючи учасників громадянського суспільства, уряду та приватний сектор.
В світовому масштабі Helvetas активно працює у таких областях: вода, продовольство та клімат, освіта, робочі місця та розвиток приватного сектору, управління, гендерна рівність та соціальна справедливість. Фонд займається наданням надзвичайної допомоги, реконструкцією та відновленням. В Україні організація останній рік здійснює відбудову житла, відновлення водопостачання та розбудовою громадянського суспільства.
Відомий факт, що внаслідок війни бізнес-середовище в Україні змінилося не накраще. Багато підприємств перемістилися у межах України або навіть були вивезені за кордон. Тому фонд вважає, що у майбутньому треба зосередити увагу на відновленні українського МСБ, на отриманні безперешкодного доступу людей до ринку праці, на підвищенні рівня їхніх знань та на забезпеченні професійної орієнтації у тих чи інших галузях економіки.
Тому для надання технічної допомоги Україні обрано проєкт Reconomy , який успішно реалізується в балканських країнах, Казахстані та Молдові. Україні цей проєкт відповідатиме за забезпечення сталого економічного розвитку легкої промисловості.
Загалом, під час інтерв’ю президента-голови правління Укрлегпрому Тетяни Ізовіт вдалося визначити, що основними напрямками технічної допомоги галузі в наступні 5 років стане:
- Формування інклюзивного середовища на підприємствах;
- Забезпечення функціонування циркулярної економіки галузі;
- Впровадження проектів переробки вторинної сировини та енергоефективних технологій;
- Покращення доступу населення до ринку праці легкої промисловості шляхом навчання, перекваліфікації, інформування;
- Забезпечення гендерної рівності та уникнення дискримінації в галузі.
Так як результати зустрічі мали позитивний характер, було узгоджено приїзд делегації проекту RECONOMY в Україну на початку вересня для формування практичного плану реалізації заходів разом з Асоціацією “Укрлегпром”.