Онлайн-семінар для бізнесу у форматі запитань-відповідей щодо практичної реалізації законодавства при наданні підприємствам статусу АЕО, авторизацій на застосування спрощень, передбачених Митним кодексом України, та транзитних спрощень згідно з Конвенцією про процедуру спільного транзиту і змінами до Митного кодексу України відповідно до Закону України від 15.08.2022 № 2510-IX, провела 20 вересня Держмитслужба за технічної підтримки EU4PFM.
Участь у семінарі взяли близько 600 представників бізнесу та профільних асоціацій. На запитання відповідали фахівці Держмитслужби, експерти Офісу підтримки реформ Мінфіну (RST Мінфіну) та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).
Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов наголосив, що такі зустрічі, присвячені наданню авторизацій у контексті переходу на європейську систему митних спрощень, відбуваються і відбуватимуться на регулярній основі.
«З часу попередньої зустрічі у рамках Круглого столу 10 серпня 2023 року, ми отримали 85 заяв на авторизації: 35 – в рамках отримання спеціальних транзитних спрощень, 21 – на авторизації АЕО і 29 – на застосування спрощень, передбачених Митним кодексом. За цей час нами видано 50 авторизацій на різні спрощення – це тільки за місяць і 10 днів. Це свідчить про те, що інтерес бізнесу до нововведень матеріалізується у вигляді надання авторизацій», – повідомив Владислав Суворов.
За 2,5 години зустрічі було розглянуто декілька десятків запитань – поставлених при реєстрації учасників, у чаті, присутніми у залі та надісланих електронною поштою.
Запитання стосувалися різних аспектів надання, використання та комбінації авторизацій як відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту, так і відповідно до Митного кодексу України, у тому числі щодо статусу АЕО.
Так, зокрема, розглядались питання щодо особливостей отримання авторизацій різними типами підприємств, можливості оформлення товарів компаній на об’єктах інших підприємств, які мають авторизації на застосування спрощень, використання декларації Т1 та загальної гарантії при внутрішньому транзиті, інформування митних органів про прибуття товарів та результати їх розвантаження тощо.
Під час заходу президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» наголосила на необхідності спрощення підходів до формування та заповнення анкет самооцінки підприємства та відповідності критеріям оскільки, за інформацією підприємств, для формування даної документації необхідно на постійній основі залучати цілу команду фахівців, що в результаті позначається на загальній роботі підприємства та вимагає залучення додаткових коштів. Як результат, наразі формується ціла низка з консалтингових пропозицій від різних організацій з даного приводу вартість яких становить від 3 до 25 тисяч євро в залежності від складності оформлення вказаних анкет. Тобто вбачається гостра необхідність спрощення анкет або формалізації підходів до технічних помилок і неточностей.
Відеозапис заходу доступний на ютуб-каналі Держмитслужби https://www.youtube.com/watch?v=VaX9WSP_9Dw та у Facebook на сторінці Програми EU4PFM – https://www.facebook.com/EU4PFM
Семінар було проведено у продовження діалогу під час Круглого столу з питань реалізації заходів щодо надання підприємствам авторизацій на застосування спрощень, проведеного 10 серпня 2023 року у Держмитслужбі.
Інформація про програму АЕО та режим спільного транзиту (NCTS) також є у спеціальних розділах на сайті Держмитслужби.